שמרית | מאמר: טיפים להכנת סופגניות בחנוכה, מתכון לסופגניות שמרית | מאמר: טיפים להכנת סופגניות בחנוכה, מתכון לסופגניות

טיפים להכנת סופגניות בחנוכה

שלושה מפתחות להצלחה בטוחה בהכנת סופגניות: לישה מתאימה, תפיחה טובה וטיגון נכון.

1. לישה מתאימה:

מומלץ ללוש הבצק במיקסר ולא במעבד מזון. מכניסים את כל החומרים לקערת המיקסר ללא הנוזלים,(המים או החלב). מפעילים המיקסר במהירות נמוכה ומוסיפים בהדרגה את הנוזלים. יש להוסיף את הנוזלים באיטיות ועל פי צורת הבצק. אם נראה יבש מדי מוסיפים כף נוספת של נוזלים. אם הבצק לח מדי מוסיפים מעט קמח. כשהחומרים מתחברים לגוש,מעלים את מהירות הלישה לבינונית וממשיכים ללוש לפחות עוד כ-8 דקות , יש להמשיך עד לקבלת בצק רך וגמיש הניתק מהדפנות. חשוב לזכור כי לזמן הלישה יש השפעה על תפיחת הבצק, לישה נכונה עוזרת לבצק לתפוח.

כתוב את הכותרת כאן

מתכונים לחגים, שמרית | מאמר: טיפים להכנת סופגניות בחנוכה, מתכון לסופגניות

2. תפיחה טובה:

לאחר יצירת כדורי הבצק וסידורם על משטח משומן היטב, חשוב מאד להקפיד ולהתפיחם שוב עד להכפלת נפחם . רצוי להתפיח את כדורי הבצק במקום חמים ללא לחות. לזירוז התפיחה: מחממים את תנור האפייה לטמפרטורה הנמוכה ביותר(כ-50 מעלות), מכניסים המגש המשומן עם כדורי הבצק, סוגרים את דלת התנור ומכבים את התנור, מומלץ לשים מעט מים בתנור לשמירת הלחות. הכנה מראש: אפשר להכין את הבצק בבוקר, להשאיר לתפיחה במקרר, ולטגן בערב. שמירה במקרר מעכבת תפיחה. שימו לב, הבצק לא יפסיק לתפוח, השמרים ימשיכו לנשום אך בקצב איטי ועל כן התפיחה תהיה איטית. בכל מקרה לא לשמור יותר מיום כי אחר כך הבצק עלול להחמיץ. הקפאה: אפשר להכין כמות גדולה ולהקפיא את הבצק אולם יש לעשות זאת תמיד לפני התפיחה!! מקפיאים את הבצק כגוש לפני התפיחה הראשונה או לאחר עיצוב הסופגניות לפני התפיחה השנייה. כשרוצים לטגן מוציאים את הבצק מהמקפיא מהמקפיא, מפשירים על השיש, מתפיחים וממשיכים על פי הכתוב במתכון.

כתוב את הכותרת כאן

שמרית | מאמר: כל מה שרציתם לדעת על שמרים, כנסו ותהנו

3. טיגון נכון:

בסיום התפיחה, מרימים הסופגניות בעדינות בעזרת כף שטוחה דקה משומנת, מכניסים בזהירות לשמן שחומם מראש כשצדה העליון של הסופגניה כלפי מטה. טמפרטורת שמן נאותה: לאחר חימום השמן מכניסים כף עץ לשמן ובודקים שמופיעות בועות קטנות מסביב לה, אם הבועות גדולות ורבות, השמן חם מדי, יש להנמיך האש או לסגור אותה למספר דקות או להוסיף שמן מהבקבוק. במידה והשמן חם מדי, הסופגניה תשחים מהר בעוד הבצק בפנים יישאר דביק ולא אפוי. זמן הטיגון תלוי בגודל הסופגניה. לסופגניות גדולות רצוי זמן טיגון של כ- 2-3 דקות ואז להפוך הסופגניה להמשך טיגון של כ-2- 3 דקות, או עד שהסופגניה בצבע זהב. סופגניות קטנות יש לטגן כ- ½ 1 דקות מכל צד עד להזהבה. בתום הטיגון להוציא בכף מחוררת ולהניח על גבי נייר סופג. לאחר מספר דקות מומלץ להזריק את הריבה ולבזוק אבקת סוכר.

4. קישוט:

אפשר לטבול את הסופגניה בפונדנט שוקולד שקונים בחנויות מתמחות או לפזר מעל סוכריות, סלסולי שוקולד או פשוט את אבקת הסוכר המוכרת והאהובה. לקבלת סופגניה עסיסית בדבש אפשר להרתיח כוס דבש עם כוס מים ולטבול את הסופגניה המטוגנת, לאחר שהצטננה מעט, לכמה שניות בתמיסת הדבש.

5. איך מפחיתים את כמות הקלוריות בסופגניה?

 אפשר לאפות במקום לטגן, אפשר להקטין את גודל הסופגניה  וכן ישנה גם אפשרות להוסיף ברנדי לבצק (3 כפות לק"ג קמח). הוספת האלכוהול גורמת לכך שפחות שמן חודר לסופגניה.

 

#**לעוד מתכונים לחנוכה לחצו כאן >>>#