דף הבית | מי אנחנו

סיפור שתפח להצלחה

הכל התחיל במפעל קטן ואיכותי שהוקם לפני יותר משבעים שנה, בשנת 1934, בארץ ישראל לפני קום המדינה. החזון לייצר את חומרי הגלם המשובחים ביותר לאפיה, חזון שלא השתנה מאז ועד היום, הפך את "שמרית" לשם נרדף לטיב אפיה. יותר מזה הוא שינה את תפריט המטבח הישראלי. ובבתי ישראל החלו ליהנות מכל סוגי מאפי השמרים. עד היום, מוצרי "שמרית", הם חלק בלתי נפרד משולחן האוכל היומי שלנו.  רוב הלחמים והמאפים, המיוצרים בישראל, מיוצרים עם חומרי הגלם המצוינים של שמרית.

1934

כך הכל התחיל

בשנת 1934 הוקם מפעל "פאקא" בבת ים, מפעל המייצר שמרים טריים לתעשייה וכוהל.

לצורך הקמת המפעל נדרש אישור מהפקיד האנגלי מטעם מדינת פלסטינה בשנים ההן שלפני קום המדינה אשר העניק לפאקא זכויות לפתיחת המפעל ולייצור בו.

1970

כך הכל התחיל

עד מהרה גדל הביקוש לשמרים ומפעל פאקא מרחיב את יכולות הייצור והופך ליצרן השמרים המוביל לכלל תעשיית הלחם בישראל.

בשנים אלה הופך המפעל של פאקא למפעל חיוני בישראל והחברה מקבלת את האחריות להחזקת מלאי שמרים לייצור לחם במדינה בעתות מלחמה.

1980

אספקה לשוק הביתי

רובנו זוכרים את סבתא קונה שמרים במשקל במעדנייה ומביאה הביתה עטוף בנייר… כך היו קונים שמרים פעם.

עקב ביקושים לאספקת שמרים לשוק הביתי, החלה חלוקת שמרים למכולות דרך מחלקי הלחם. שמרים במשקל 1 ק"ג היו נמכרים למעדניה ונמכרים לצרכן לפי בחירתו במשקל הרצוי.

1990

השקת מותג שמרית

שיטת המכירה דרך המעדנייה יצרה בעיות איכות רבות שהביאו את פאקא לפתח מוצר ייחודי וייעודי לשוק הביתי – שמרים טריים בגרגרים.

פטנט ישראלי ראשון מסוגו בעולם, מוצר כל כך חדשני ומיוחד, שאפילו שם היה קשה לבחור. לבסוף הוכרעה החלטה ונבחר השם שמרית כשם שלימים הפך שגור בחברה הישראלית כשם גנרי לשמרים.

1992

השקת הקוביה

במקביל עבדו בפאקא על פיתוח מוצר הדומה ביותר לשמרים המקוריים שנקנו במעדנייה והשיקו את קוביית השמרים במשקל 50 גרם שניתן לפורר אותה ישירות לקמח ללא צורך בהמסה.

את שמה של הקוביה הראשונה בחרו לקוחות החברה. שמרית זהב היה בחירתם של ארבעה אופים ביתיים נפלאים שהשתתפו במשימה.

1996

ההצלחה כבר בתנור

מאז ועד היום שמרית ממשיכה לספק ללקוחותיה מגוון רחב של מתכונים, ייעוץ אפייה ותמיכה בכל שאלה הקשורה לאפייה ובכך מבססת את מעמדה כחברה המובילה בתחום האפייה עם מוצרים איכותיים ושירות לקוחות אישי.

1998

השקת משפר האפייה

העולם משתנה וגם אנחנו. בשלב זה השוק היה זקוק להארכת טריות המאפים הביתיים, שיפור המרקם והגדלת נפח המאפים.

לאחר תקופת פיתוח ארוכה, הושק משפר האפייה ונתן מענה לכל אלה. המשפר היווה חידוש עולמי בתחום האפייה הביתית.

2016

השקת מרגרינה ללא שומן מוקשה

אחרי שנים של עשייה בעולם האפייה הביתי ולאור אהבת הצרכנים למוצרי שמרית, הוחלט להרחיב את סל המוצרים המצוננים לאפייה ולספק מוצרים איכותיים נוספים.

שמרית משיקה מרגרינה לבישול ואפייה ללא שומן מוקשה עם מגוון יתרונות, הראשון שבהם הוא היכולת להפוך כל מאפה חלבי למאפה פרווה טעים במיוחד. תוסיפו לזה את ההתרככות המהירה, קלות הלישה והיטמעות בבצק ותקבלו מוצר פרווה איכותי בטעם מעודן במיוחד.

2018

השקת נטורינה ע"ב שמן קוקוס

לאור הניסיון רב השנים של חברת שמרית בתחום האפייה והיכרותה עם צורכי השוק, פיתחה החברה את נטורינה והביאה למהפכה באפייה הביתית.

שמרית משיקה את נטורינה לאפייה, תחליף מרגרינה עשיר בשמן קוקוס, ללא חומרים משמרים, ללא שומן מוקשה, ובטעם ניטרלי (ללא טעם או חתיכות קוקוס).

2019

השקת סדרת הבצקים המצוננים

עולם האפייה הישראלי מתרחב ואופיו משתנה. שמרית כחברה חדשנית וקשובה לצרכי השוק פתחה סדרת בצקים מצוננים אשר נותנים מענה לאפייה קלה, נוחה ואיכותית. סדרת הבצקים של שמרית היחידה שמספקת פתרון לשימוש מיידי, ללא צורך בהפשרה. התשובה המהפכנית לאפייה מהירה ומצוינת!